Серед литки інших осетрових риб, ця займає почесне друге місце, за своїм зовнішнім виглядом і ціною. Її ікринки в діаметрі досягають від 1 до 1,5 мм. Колір зазвичай темно-бронзовий, але може варіюватися і бути зеленуватим, коричневим і навіть жовто-золотистим. У смаку й ароматі відчуваються водорості та море, що, проте, аж ніяк її не псує.
Ікра осьосітра, як і інших його «зібратих» — досить дорогий делікатес. Причин тому кілька. По-перше, осетр починає метати ікру віком 10-12 років. А по-друге, її можна отримати, лише забиваючи рибу, а вона так само є досить рідкісною.
Ікру осьосітра можна справедливо назвати найнезвичайнішою й найнепередбачуванішою за кольором і смаком. Так, колір її зазвичай порівнюють із бронзою, і він може бути зеленуватого, жовтуватого або коричневого відтінку. У осетра, що досяг 20-річного віку, ікра буде по-справжньому чорною. У смаку ж цього продукту відчувається морський або йодистий присмак, а в дорожчих варіантів — приємний горіхово-вершковий. Також ця ікра за жирністю стоїть між білиною та севрюжкою. Але в будь-якому разі, вона припаде до смаку багатьом гурманам.
З чорною ікрою можна приготувати безліч різноманітних закусок або додавати її до різних страв. Це можуть бути: яйця змиття, млинці, печена картопля з вершками, спагеті з ікрою та соусом, суші, олив'я з креветками та ікрою, тартинки, канапе тощо.
- Ціна: 196 ₴